Top Menu

İnternetten Para Kazanmak

internetten-para-kazanmak
İnternetten para kazanmak denilince herkesin aklına kolay yoldan para kazanmak gibi bir düşünce yerleşiyor. Üzülerek söylemeliyiz ki internetten para kazanmak görüldüğü kadar kolay değil. Peki internetten gerçekten para kazanabilir miyiz? Tabii ki de evet! İnternetten para kazanabileceğiniz birçok yol mevcut. Bunlardan en bilinenleri ise YouTube üzerinden para kazanmak, blog yazarak para kazanmak ve anket doldurarak para kazanmak. Bunların dışında internetten para kazanabileceğimiz başka bir yol yok mu diye merak ediyorsanız elbette var. Gelin hep birlikte internetten para kazanabileceğimiz yollara birlikte bir göz atalım.

YouTube Üzerinden Para Kazanmak

YouTube nasıl para kazanılır?
İnternetten para kazanmak denilince akla ilk gelen platform YouTube’dur.YouTube kendi video içeriklerinizi üretebileceğiniz ve videolarınız izlendikçe, videolarında yer alan reklamlara tıklandıkça para kazanabileceğiniz bir platform. Peki YouTube üzerinden nasıl para kazanılır? Gelin işin inceliklerine birlikte bir göz atalım.

YouTube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

YouTube üzerinden para kazanmak için öncelikle bir kanal sahibi olmalısınız. Kanal sahibi derken bir tv kanalı değil tabii ki de, korkmayın. :) YouTube kanalınızı YouTube anasayfası üzerinden, sağ üst tarafta yer alan üç çizgiye tıklayarak oluşturabilirsiniz. Kanal oluşturmak için bir Google hesabına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Google hesabınız yok ise hemen buradan ücretsiz bir Google hesabı oluşturabilirsiniz.

Kanalınızı oluşturduktan sonra video içeriklerinizi artık YouTube’a yükleyebilirsiniz. Burada çok dikkat etmeniz gereken bir nokta var; içeriklerinizin mutlaka özgün olması gerekiyor. Yani size ait olması gerekiyor. İnternetten indirdiğiniz veya bir şekilde ulaştığınız x kişilerinin videolarından para kazanamazsınız.

Videolarınızı yükledikten sonra biraz sabır etmeniz gerekecek. Çünkü YouTube’un 2018 yılında yaptığı güncellemeyle birlikte YouTube’da para kazanma programına katılmanız için videolarınızın son 12 ay içinde toplam 4 bin saat izletmiş olması ve en az 1000 aboneniz bulunması gerekiyor. Bu şartlarıda yerine getirdikten sonra YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak

internetten para kazanmak
Blog yazarak para kazanmak en az YouTube projeleri kadar popüler. Peki blog yazarak para kazanmak mümkün mü? Evet mümkün! Blog yazarak ciddi bir gelir elde edebilirsiniz.  Peki blog yazarak nasıl para kazanılır? Gelin işin inceliklerini bir göz atalım.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak için en önemli kuralımız YouTube’ta da olduğu gibi özgünlük. Eğer özgün içerikler üretmiyorsanız YouTube gibi burada da para kazanamazsınız. İlk kuralımızı hatırladığımıza göre gelelim blog nasıl açılır? Ücretsiz bir blog oluşturmak istiyorsanız buradan Blogger adresine ulaşabilirsiniz. Burada da bir Google hesabına ihtiyacınız olacak. Blogger adresine girdikten sonra bir blog oluştura tıklamalısınız. Blog adı, blog uzantısı gibi gerekli alanları doldurduktan sonra bloğunuz yayında! İşte bu kadar basit.

Bloğunuzu oluşturduktan sonra hazırladığınız içeriklerinizi, paylaşmak istediğiniz fotoğraflarınızı, makalelerinizi bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Yayınladığınız içerikler ne kadar fazla kişiye ulaşır ve okunursa o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmaya başlamak için ön onayı geçmeniz gerektiğini unutmayın. Nedir bu ön onay? Yine bir Google ürünü AdSense. Blog yazarak para kazanmak için AdSense programına katılmamız gerekiyor. AdSense programına kabul edilmek için ise bazı şartlar aranıyor. Peki nedir bu şartlar? Kısaca bahsetmek gerekirse özgünlük ve kaliteli trafik. Kullanıcılar size arama motoru (Google) yardımıyla ulaşıyor ve bloğunuzda aradığını buluyorsa çok kolay bir şekilde AdSense programına kabul edilirsiniz.

Bloğunuzda kopya içerikler yer alıyorsa ne yazık ki AdSense’e kabul edilmezsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

internetten para kazanmak
Anket doldurarak para kazanmak internetten para kazanabileceğiniz en kolay yol. Her kolaylığında bir zorluğu olduğunu unutmamakta da fayda var. :) İnternette anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız üye olabileceğiniz birçok anket sitesi bulunmaktadır. İlgili anket sitelerine üye olarak tarafınıza gönderilen anketleri doldurarak para kazanabilirsiniz.

Para Kazandıran Anket Siteleri


Anket doldurarak para kazanmak hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Soru ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.


Yorum Gönder

Ek İş Kur - Evde Ek İş İlanları. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. EKİSKUR.ORG