Top Menu

Blog Yazarak Para Kazanmak İster Misiniz?

blog-yazarak-para-kazanmak
Blog yazarak para kazanmak, yakın zamanda bu cümleyi mutlaka duymuşsunuzdur. Peki ya blog yazarak para kazanmak nedir? Blog yazarak nasıl para kazanılır? Blog nasıl açılır? Tüm bu sorularınızın cevabını blog yazarak para kazanmak başlığı altında inceleyeceğiz.

Blog Nedir?

Blog çok fazla bilgi gerektirmeyen, kişinin istediği konular üzerine yazılar yazabildiği, resimler yükleyebildiği eski günlüklere benzetebileceğimiz micro web siteleridir. Dilediğiniz zaman ücretli veya ücretsiz bir blog açabilirsiniz. Açtığınız bloğunuzda yazacağınız yazılar, yükleyeceğiniz resimler tamamen sizin özgürlüğünüzde ve sorumluluğunuzdadır. İster bloğunuzu bir günlük gibi kullanın isterse moda, güzellik veya sanat üzerine yazılar yazın. Sizin bloğunuz, sizin tercihiniz.

Blog Siteleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ücretli veya ücretsiz birçok blog sitesinden blog açabilirsiniz. Biz sizler için en bilineni, en kolayını ve tabii ki de ücretsiz olanını ele aldık.


Buradan hemen ücretsiz bir blog oluşturabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik kurulumuda, kullanımıda oldukça basit.

Blog Nasıl Açılır?

Yukarıda da paylaştığımız adresi > https://www.blogger.com/ ziyaret edin, karşınıza çıkan blog oluştur butonuna tıklayın. Sonrasında bloğunuza bir isim ve adres belirleyin. Örnek blog ismi ve adresi;

Blog ismi: Cey Moda Blog
Blog adresi: ceymodablog.blogspot.com

Blog Yazıları

Blog konseptinizi belirledikten sonra blog yazılarına başlayabilirsiniz. Bu konuda çok genel bir blog tutmaktansa bildiğiniz konular üzerine bir blog tutmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Blog yazılarınızı ise kullanıcı deneyimi gözeterek yazmalısınız. Yani bir kullanıcı bloğunuzu her ne sebeple ziyaret ediyorsa etsin aradığını bulmalı.

Blog Adları

Yukarıda da örnek verdiğimiz gibi birçok blog adı üretebilirsiniz.

Bunlardan bazıları;

....'nın Bloğu
....'nın Makyaj Çantası
....'nın Anı Defteri
....'nın Aynası
....'nın Gezisi
....'nın Gezi Yolu
....'nın Dünyası
....'nın Güzellik Bloğu
....'nın Makyaj Bloğu
....'nın Örgüleri
....'nın Çantası
....'nın Yemek Tarifleri
....'nın Saklı Bahçesi

gibi gibi örneklerle çoğaltılabilir.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Öncelikle şu konuya bir netlik getirelim. "Blog yazarak para kazanmak mümkün mü?" Evet mümkün! Bunu bir kenara not edelim. Kazanır veya kazanamazsınız, ama bilin ki birileri blog yazarak gerçekten çok iyi paralar kazanıyor.

Blog yazarak para kazanmak için öncelikle iyi bir yazar olmalısınız. İkinci net kuralımız ise akıcı bir dil kullanmalısınız. Sonrasına olabildiğince düzenli içerik üreterek, yazılar yazarak bloğunuzu güncel tutmalısınız. Yazılan yazıların veya ürettiğiniz içeriklerin ise blog kurallarına uygun olduğunu mutlaka kontrol etmelisiniz. İyi yazılmış bir blog yazısına örnek vermek gerekirse;

  • Blog Başlığı
  • Blog İçeriği
  • Alt Başlık
  • Blog İçeriği
  • Alt Başlık
  • Blog İçeriği

şeklinde olmalıdır.

Blog Yazarak Para Kazan

Tüm bu kurallara dikkat ederek içeriklerinizi ürettiyseniz gelelim para kazanmaya. Blog yazarak para kazanmak için öncelikle bloğumuzu oluşturduk. Peki ya para? O nerede. O da kullanıcılarda. Bu ne demek? Sitemize ziyaretçi çekmeliyiz demek. Sitemizi ne kadar çok ziyaretçi ziyaret ederse kazanacağımız para da bir o kadar artacaktır.

Bloğunuza ziyaretçi çekmek içinse sosyal medyadan faydalanabilirsiniz. Bu konuda da Facebook, Twitter, Instagram sayfası açabilir, blog yazılarınızı ilgili sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bloğunuza ne kadar çok ziyaretçi çekerseniz o kadar fazla para kazanacağınızı unutmayın.

Bol kazançlar!

Soru ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.


Yorum Gönder

Ek İş Kur - Evde Ek İş İlanları. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. EKİSKUR.ORG